• 10.11.2015

Далі вас чекають цікаві факти про Техас, які, можливо, дозволяють зрозуміти, чому техасці хочуть відділення.
Якби Техас був європейською країною, він був би більшим від будь-якої європейської країни, за винятком Росії. У США Техас займає друге місце за площею, відразу після Аляски.
Населення Техасу – 25000000 чоловік, більше ніж у Швеції, Данії та Австрії разом узятих. Що важливо, населення Техасу зростає. Ще в 1990 році в Техасі проживали всього лише 17000000.
У Техасі більше аеропортів, ніж в будь-якому іншому штаті. Мало того: міжнародний аеропорт в Амарілло має третю в світі за довжиною посадкову смугу. Туди можуть сідати космічні човники (пам’ятаєте знамените, «Х’юстон, у нас проблеми»?). Також Техас має кордон з Мексикою і зручний вихід до моря.
ВВП Техасу перевищує 1 трлн доларів США. Це приблизно відповідає ВВП Мексики або Південної Кореї. Якби Техас був самостійною державою, він займав би 14-е місце в світі за ВВП.
У Техасі сильно розвинене скотарство. З продовольчої погляду Техас цілком в змозі забезпечити себе всім необхідним самостійно.
Техас був незалежною державою 9 років, з 1836 по 1845 роки. Коли Штати анексували Техас, штат отримав особливі привілеї. Так, республіка Техас – єдиний штат, який був прийнятий в США в якості рівноправного члена союзу, як самостійна держава. Також тільки Техасу дозволено піднімати свій прапор – «прапор самотньої зірки» – нарівні з державним прапором США.
У середині XIX століття, у громадянській війні Півночі і Півдня, Техас виступав на боці південців. Тобто, був проти Вашингтона. При цьому є документи, згідно з якими напередодні війни, в 1861 році, велика частина жителів Техасу голосувала за вихід зі складу США.
Техасці не рахували Джорджа Буша-молодшого своїм президентом, так як той народився в Коннектикуті, і так як його політика не особливо влаштовувала техасців. Взагалі, техасці вважають, що Вашингтон не враховує їхню думку і їхні інтереси.
Техас є в США лідером за розміром експортних доходів: насамперед, за рахунок експорту нафти і природного газу. У Техасі зосереджено приблизно 30% всіх запасів нафти США. Є в Техасі та інші природні ресурси: наприклад, саме в Техасі знаходяться 90% світових запасів извлекаемого гелію. Разом з тим, Техас досить бідний штат, середньодушові доходи населення невеликі. Техасці вважають, що якби не Вашингтон, у них було б набагато більше грошей.
На руках у жителів Техасу маса зброї. Одних тільки кулеметів там близько 30000. На даний момент в Техасі також збираються легалізувати відкрите носіння короткоствольної зброї: поки що техасці можуть відкрито носити в населених пунктах тільки гвинтівки і дробовики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *