• 30.05.2017

Адміністрація Трампа не залишає спроби перешкодити приїзду в США навіть після того, як кілька федеральних судів заблокували закон, що забороняє в’їжджати в США жителям шести мусульманських країн.

Державний департамент випустив нове керівництво для посольств по всьому світу в четвер, 25 травня, коли федеральний апеляційний суд залишив в силі заборону на указ Трампа, яким тимчасово забороняли впускати в США людей з Ірану, Лівії, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену.

Нові заходи, затверджені Білим домом, дають консульським посадовим особам широкі повноваження. Тепер вони можуть застосовувати суворі вимоги для деяких заявників, а саме: більше підтверджуючих документів, ніж раніше було потрібно при стандартній процедурі, про членів сім’ї, де вони жили і працювали, а також їх використання соціальних мереж серед іншого.

Раніше в цьому місяці юристи адміністрації сказали, що Білий дім виконав рішення Гаваїв, а це значить, що він не може ставитися до громадян певних країн по-іншому. Але заходи, затверджені в четвер, показують, що адміністрація Трампа продовжує шукати шляхи застосування більш суворого скринінгу людей, які хочуть поїхати в США.

«Підтримка надійних стандартів скринінгу для отримання візи заявниками є динамічною практикою, яка повинна адаптуватися до загроз», – каже держдепартамент у відеозверненні до працівників посольства.

Представник Держдепартаменту заявив, що агентство не коментує внутрішні комунікації, але додав, що відповідно до пам’ятки президента, відділ «почав збирати додаткову інформацію від деяких заявників по всьому світу, коли консульська посадова особа визначає, що потрібна додаткова інформація».

Нагадаємо, що 6 березня президент США Дональд Трамп підписав новий указ з питань імміграції та в’їзду в США. Перша аналогічна спроба адміністрації була раніше заблокована федеральними судами. Новий указ передбачає 90-денний заборону на поїздки в США громадян 6 країн – Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену. Що стосується прийому сирійських біженців, то їх заборона скоротилася до 120 днів.

Незабаром штати Гаваї, Массачусетс, Орегон, Нью-Йорк і Вашингтон звернулися до федерального суду з проханням поширити рішення про припинення дії першого міграційного указу президента США Дональда Трампа на нову версію постанови.

Критики називають указ «мусульманською забороною», але Трамп заперечує це. Він стверджує, що заборона необхідна, щоб захистити американців від тероризму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *