• 27.04.2016

Дуже важливою частиною світової економіки і господарства є Північноамериканський регіон, що включає такі держави як США і Канаду. Але не варто забувати, що Північна Америка як материк включає в себе куди більше держав, особливості прапорів яких ми і розглянемо. У минулій статті ми вже провели поділ Південної Америки, а сьогодні приступимо до Північної.

З самого моменту відкриття Північної Америки материк пережив безліч різних поділів, проте з другої половини вісімнадцятого століття колонії почали отримувати незалежність, і поступово карта материка набула сучасного вигляду. Зараз в Північній Америці двадцять три вільних незалежних держави.

Прапори з хрестом

У цю групу віднесемо прапори Північної Америки, які мають різне забарвлення, але розділені на сектори за допомогою хреста, або просто мають чотири рівновеликих сектора, тим самим розділені подобою хреста.

Прапор Домініки з дня здобуття незалежності змінювався цілих три рази і зараз має досить багату символізмом структуру. Хрест з трьох смуг символізує Святу Трійцю (дві третини населення католики), де білий, золотий і чорний кольори відображають три різні раси людей. Папуга в центрі прапора ендемік острова, а десять зірок навколо нього – десять районів Домініки.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_02
Імператорський амазон – ендемік Домініки.
Кольори прапора Домініканської Республіки означають: синій – свободу, а червоний – кров і незалежність. У центрі білого хреста, що символізує віру, знаходиться державний герб республіки.

Синій колір на прапорі Панами означає океан, а червоний, як і у Домініканської Республіки, кров. Але існують і інші інтерпретації значення кольорів цього прапора. Так, червоний колір на прапорі відображає Ліберальну партію, а синій – Консервативну, а зірки відображають громадянську чистоту – синя це влада, а закон – червона.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_03
Прапори з хрестом
вертикальні триколори

У досить цікаву групу віднесемо відразу п’ять держав: Гватемала, Барбадос, Канада, Сент-Вінсент і Гренадіни і Мексику. Примітно, що в центрі кожного з цих триколорів присутній герб або відмітний знак.

Прапор Гватемали походить від прапора Федеративної Республіки Центральної Америки, що займала південну материкову частину Північної Америки і розпалася в 1840 році на кілька окремих держав. Зараз прапор Гватемали символізує чистоту і чесність (білий колір), законність і справедливість (блакитний). У центрі прапора знаходиться державний герб Гватемали.

Сині смуги прапора Барбадосу символізують море, а жовта смуга в центрі – пісок. Тризуб порівнюють з символом Нептуна, але офіційно він представляє стовпи правління Барбадосу: «з народу, з народом, для народу». Також часто тризуб трактують як відділення від Великобританії (так як він не має древка).

Прапор Канади ( «Однолістнік») був затверджений тільки в 1965 році. Офіційно символізму він в собі не несе взагалі, що досить-таки цікавим чином виділяє Канаду серед інших держав світу, так як будь-який прапор прийнято якимось чином розшифровувати. Одинадцять вершин кленового листа були обрані, щоб зображення листа не розвалювалося і не викривлялося при сильному вітрі. Також іноді червоні смуги трактують як океани, які омивають Канаду (білий колір). Лісистість становить країни близько 45%, що досить багато з огляду на площу цієї країни.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_04
Цукровий клен, лист якого відображений на прапорі Канади.
Прапор Сент-Вінсент і Гренадіни відображає латинську букву «V», вибудувану з трьох ромбів (острова держави) і символізує острів Вінсент. Структура нагадує вищезгаданий Канадський прапор і не дарма. У разі, коли центральна смуга займає в два рази більше місця, ніж інші дві, таке співвідношення називають «Канадським стовпом». Блакитний колір на прапорі символізує тропічне небо і кристально чисті води, жовтий символізує піски Гренадіни, а зелений – рослинність островів.

Прапор Мексики відображає надію (зелений), чистоту (білий) і кров (червоний). У центрі полотна розташований державний герб Мексики – орел, який пожирає змію. Як відомо змія часто є символом зла, а згідно з легендами ацтеків, бог Уїцилопочтлі передбачив їм жити на місці, де орел буде пожирати змію.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_05
вертикальні триколори
горизонтальні триколори

У цій групі, як і попередньої, центр прапора займає державний герб країни, або важливий символ. Кольори прапорів цієї групи виходять від тієї ж Федеративної Республіки Центральної Америки.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_06
Прапор Федеративної Республіки Центральної Америки
Прапор Гондурасу відображає Карибське море і Атлантичний океан – дві сині смуги, а п’ять зірок вселяють надію на возз’єднання ФРЦА, яка згадана вище і яка включала території п’яти сучасних держав.

Прапор Нікарагуа має трикутник в центрі полотна – символ рівності. П’ять вулканів на ньому – п’ять націй Центральної Америки, ковпак – свобода, а веселка – мир.

Трикутник на прапорі Сальвадора також символізує рівність, а в цілому символізм збігається з прапором Нікарагуа. Тільки чотирнадцять листів полотна відображають чотирнадцять провінцій Сальвадора.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_07
горизонтальні триколори
розділяє трикутник

Три сині смуги на прапорі Куби символізують три частини, на які розділили Кубу іспанці. Дві білі смуги – прагнення до незалежності, червоний трикутник – кров, пролиту в боротьбі за незалежність острова, а біла зірка – свободу. Прапор був прийнятий в 1848 році і отримав назву «Самотня зірка».

Чорний трикутник на прапорі Багамських островів – єдність і рішучість багамцев, аквамаринові смуги символізують море, а золота в центрі – землю Багам.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_08
розділяє трикутник
діагональний хрест

За принципом першої групи виділимо ще два прапори Північної Америки в окрему групу. Зелений і жовтий кольори прапора Гренади символізують сонячні промені і природу відповідно. Червоний відображає гармонію і мужність, сім зірок – сім округів Гренади. Мускатний горіх на прапорі – основа економіки Гренади.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_09
Гренада знаходиться в світовому топі виробників мускатного горіха.
Чорний колір на прапорі Ямайки – народ острова, зелений відображає надію і природу острова, золотий хрест же відображає сонячні промені або природні багатства.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_10
діагональний хрест
діагональне розподіл

Прапор Сент-Кітс і Невіс використовує традиційні в символізм кольору: червоний – визвольну боротьбу і кров, зелений – природу країни, чорний – африканське населення держави, жовті смуги – сонячні промені і дві білі зірки – надія і воля.

Чорна смуга на прапорі Тринідаду і Тобаго символізує зв’язок і єдність населення островів, дві білі смуги – Карибське море і Атлантичний океан, червоний колір полотна означає життєздатність людей і енергію сонця.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_11
діагональне розподіл
інші

Прапори Північної Америки, що не знайшли собі пари, будуть виділені в окрему групу. Сонце прапора Антигуа і Барбуди відображає зорю нової ери в житті держави, чорний колір – африканське населення островів, червоний – енергію народу, біла і синя смуги – воду і пісок. Чи не складно помітити специфічне V-подібне поділ полотна – це пояснюється відомим символом перемоги ( «victory» – перемога).

Відомий зоряне-смугастий прапор США змінювався цілих 26 разів з моменту своєї появи. Сучасна 50-зоряна версія також є найбільш довго існуючої. Зірки цього прапора відповідно відображають штати держави, а тринадцять смуг – тринадцять перших колоній засновників країни. Синій крижі – Союз штатів, синій колір – справедливість, білий – чистота, червоний – витривалість.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_12
Алан Шепард з поточною версією прапора США на Місяці.
Сучасний прапор Сент-Люсії був прийнятий тільки в 2002 році. Трикутник в центрі – острів, а блакитний колір – океан. Також блакитний колір – символ вірності, а трикутники це два вулкана Сент-Люсії – Грос-Пітон і Пти-Пітон. Жовтий також означає сонце, а біла окантовка чорного трикутника – мир між расами.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_13
Грос-Пітон і Пти-Пітон
У білому колі на прапорі Белізу відображений герб країни; також прапор є єдиним на якому зображені люди. Кольори прапора відображають партії Белізу, а червоні смуги були додані під час здобуття державою незалежності. П’ятдесят листя відображають рік (1950), коли до влади прийшла Народна об’єднана партія.

Горизонтальний біколор Гаїті, схожий з прапором Ліхтенштейну, несе в собі дещо інше значення. У центрі прапора розташований герб держави. Кольори прапора відсилають до квітів французького полотна, таким чином символізують союз мулатів і чорношкірих.

Білий і синій кольори прапора Коста-Ріки символізують незалежність країни, червоний людську цивілізацію, а на червоній смузі полотна зображений державний герб країни.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_14
інші
***

Тепер прийшов час поглянути на карту типів прапорів Північної Америки. Можна відзначити, що частина країн Північної Америки є острівними державами, що, безумовно, вплинуло на тип їх прапорів. Такі країни як Гондурас, Сальвадор і Нікарагуа взяли за основу прапора полотно попереднього великого держави, а вже традиційну популярність отримали не тільки горизонтальні триколори, а й вертикальні. Також в регіоні досить прапорів зі специфічним і нестандартним розподілом. В кольорах прапорів країн Північної Америки можна відзначити звичний символізм червоного, зеленого і синього кольорів, а й новий варіант використання жовтого та білого. Цікавим є факт наявності майже на всіх прапорах Північної Америки гербів країн або певних символів крім квітів і форм.

ru31-differentciatciia-flagov-severnoi-ameriki_15
Карта типів прапорів Північної Америки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *