• 15.04.2016

Хто посперечається з тим, що кожен добрий господар прагне утримувати свій будинок в чистоті і порядку? Але, виходячи з дому, на жаль, ми вже не виявляємо такого ж порядку навколо. Повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п’ємо, забруднені шкідливими відходами; на вулицях, по яких ми ходимо, бруд і сміття. Проте, навіть в наше століття глобального забруднення екології деяким великим містам все ж вдається забезпечити своїх громадян чистою водою, свіжим повітрям, порадувати доглянутими, квітучими вулицями.

У даній статті ми вирішили навести як приклад деякі з таких зразкових міст світу.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
1. Калгарі (Канада). Починаючи з 2013 року це місто займає перше місце за результатами досліджень п’яти чинників: якість води, утилізація відходів, надійність каналізації, чистота повітря і відсутність пробок на дорогах. Незважаючи на те, що місто є центром нафтогазової промисловості країни, його уряд і громадяни впоралися із завданням охорони навколишнього середовища на відмінно. Може саме тому так багато людей прагне отримати посвідку на проживання в Канаді. Тут необхідно сказати, що існує кілька можливостей імміграції в Канаду: професійна, бізнес, сімейна, окремим рядком йде бізнес імміграція в провінцію Квебек. Більш докладно про кожен з цих видів імміграції можна прочитати на порталі inostrannoe-grazhdanstvo.ru, включаючи інвестиційні умови. Варто ще сказати, що Калгарі знаменитий найбільшою в світі мережею з’єднання адміністративних будівель – пішохідними естакадами. Висота таких мостів досягає 4,6 метрів, що дорівнює 15 футів. Саме через це дану мережу споруд назвали +15.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
2. Осло (Норвегія). Це місто щороку приваблює безліч туристів своїми прекрасними зеленими пейзажами і мальовничими озерами. Осло має унікальну систему утилізації побутових відходів з переробкою їх в паливо і мінімальними викидами в атмосферу. Ну і звичайно ж тут є на що подивитися: музеї, храми, церкви, приголомшливий замок Акерсхус, колись став відправною точкою будівництва міста, Парламент, Національний театр, Королівський палац, ну і звичайно ж, безліч чудових парків і садів.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
3. Стокгольм (Швеція). Стокгольм називають зеленою столицею Європи і йому є чим похвалитися. Чисті, зручно розташовані вулиці, чудово організована система громадського транспорту, що дозволяє уникнути пробок на дорогах. У місті організована підземна система утилізації відходів, що дозволяє зберігати повітря чистим і свіжим. Крім цього, саме в Стокгольмі розташувалися найбільші банки Скандинавії, є 100 станцій метрополітену, а вищі навчальні заклади можуть похвалитися трьохсотрічної історією.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
4. Кобе (Японія). У місті зразкова система утилізації відходів. Сміття ретельно сортується і переробляється і за цим процесом здійснюється суворий контроль і це немотря на те, що Кобе є одним з головних японських портів і промисловим центром. Ну і найголовнішою визначною пам’яткою міста є підвісний міст на острів Авадзі, який вважається найдовшим у світі підвісним мостом. Називається він Акасі-Кайку.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
5. Фрайбург (Німеччина). Повітря в цьому місті нагадує сільський, він наповнений ароматами квітів, яких тут безліч. Місцеві жителі дуже серйозно ставляться до чистоти та гігієни. Головною визначною пам’яткою є Фрайбургський Мюнстер (попросту міської собор), будували який протягом трьохсот років.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
6.Гонолулу (Гаваї). Самобутня природна краса цього міста, чистота повітря і багата флора роблять його одним з найпривабливіших місць в світі, як для відпочинку, так і для спортивних розваг. У місті практично відсутні промислові підприємства, жителі ретельно стежать за чистотою і порядком. Крім того, тут відмінно налагоджена система громадського транспорту, що включає 110 автобусних маршрутів.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
7. Цюріх (Швейцарія). Найбільше місто Швейцарії, в 2014 році він визнаний кращим містом для проживання. Цюріх залишається дуже чистим завдяки гарній системі переробки відходів і розвиненому зручному транспортному сполученню, основним видом якого є трамваї. Правда місцеве населення вважає за краще пересуватися на велосипедах, що є ще однією з причин чистоти повітря.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
8. Сінгапур. Цей знаменитий туристичний центр відомий суворими правилами щодо дотримання чистоти, які тут викладаються з дитинства. Колись тут було навіть заборонено жувати жуйку! Вулиці міста патрулюють співробітниками охорони навколишнього середовища, порушників чистоти очікує великий штраф. Введено великий податок на володіння автотранспортом, що значно розвантажує дороги. Більшість людей користується громадським транспортом, що також позитивно позначається на чистоті повітря.

Самые чистые города на планете (ФОТО)

9. Гельсінкі (Фінляндія). Столиця Фінляндії – гарне місто з чистим повітрям і зеленими парками, а так само скелястим ландшафтом. Раз на рік міська влада організовують так званий “День очищення”, протягом якого жителі можуть продати свої речі, що стали непотрібними. Це дозволяє значно знизити кількість відходів, ну і зрозуміло постійно потрапляти в ТОП всіляких рейтингів найчистіших і культурних міст планети. І ще, в місті дуже розвинена мережа велосипедних доріжок, загальна протяжність яких становить понад тисячу кілометрів.

Самые чистые города на планете (ФОТО)
10. Аделаїда (Австралія). Мальовниче місто Південної Австралії, що має чудову транспортну систему, завдяки чому його називають “місто за 20 хвилин”. Крім цього, місто славиться своєю оптіволоконной мережею, що зв’язує в єдину інформаційний простір всі ВНЗ, технопарки, НДІ, середні навчальні заклади і навіть школи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *